БестаMед е партньорът, на когото можете да се доверите

Алегра 120 mg х 10 табл.

Лекарствена форма: Всяка таблетка съдържа 120 mg фексофенадинов хидрохлорид

Активно вещество: фексофенадинов хидрохлорид (fexofenadine hydrochloride).

Какво представлява Алегра 120 мг. х 10 табл. и за какво се използва:

  • Фексофенадинов хидрохлорид, активното вещество на Алегра 120 mg, е продукт от групата лекарства, наречени антихистамини.
  • Алегра 120 mg се използва при възрастни и подрастващи на възраст 12 и повече години за облекчаване на симптомите на сенната хрема (сезонен алергичен ринит) като кихане, сърбящ, течащ и запушен нос и сърбящи, зачервени и сълзящи очи.

Как изглежда Алегра 120 мг. х 10 табл. и какво съдържа опаковката:

  • Таблетките Алегра 120 mg са с цвят на праскова и с формата на капсула с размери 6,1 х 15,8 мм, която от едната страна има маркировка "012", а от другата страна "е". Таблетките се предлагат в бели непрозрачни блистери. Всеки блистер съдържа 10 или 15 филмирани таблетки.
  • Предлагат се опаковки от 10 и 30 таблетки, опаковани в картонена кутия.
  • Не всички видове опаковки могат да бъдат пуснати в продажба.

Листовки